Cykl Prezentacji o Sztuce Europy Centralnej z Przełomu XIX i XX Wieku

 
Na zlecenie Wirth Institute for Austrian and Central European Studies – University of Alberta powstał cykl popularno-naukowych prezentacji poświęconych sztuce i kulturze Europy Środkowej na przełomie wieków XIX i XX autorstwa Karoliny i Jakuba Zarzyckich. Jest to część tegorocznych działań Wirth Institute, który ze względu na pandemię koronawirusa częściowo przenosi swoją aktywność do Internetu.
Opracowanych zostało dziesięć tematów. Każdy z nich został przedstawiony w przystępny sposób w rozbudowanej i bogato ilustrowanej prezentacji multimedialnej. 
Pośród poruszanych kwestii znalazły się m.in.: najważniejsze tendencje malarskie tego okresu, twórczość artystyczna kobiet, wystawy światowe czy kolekcjonerstwo dzieł sztuki. Autorzy starali się pokazać całą panoramę zjawisk w sztuce, zestawiając ze sobą różnych artystów z Europy Środkowej.
Cykl wystartował 17 września. Kolejne prezentacje będą pojawiać się na stronie internetowej Wirth Institute co tydzień, w każdy czwartek. Tam także więcej informacji o samym projekcie.
 
Karolina i Kuba Zarzyccy gościli kilkakrotnie w Domu Polskim w Calgary w ramach spotkań “Kawa z Tematem” z bardzo interesującymi wykładami na temat polskiego malarstwa. W imieniu autorów zapraszamy do zapoznania się z powyższymi prezentacjami i życzymy miłych wrażeń.

Post Navigation